Ученици от Търговска гимназия на посещение в Окръжна прокуратура

На 22.04.2026 ученици на  Търговската гимназия бяха на посещение в Окръжна прокуратура Бургас. Срещата се проведе в кабинета на окръжен прокурор г-н Георги Чинев с участието и на прокурор Христо Колев – говорител на институцията. На учениците бяха представени дейността на прокуратурата като структура, организация на конкретната дейност, връзката със съдебната система, както и видът на делата, по които прокуратурата работи. Диалогът беше поддържан с взаимен интерес  през зададени въпроси от страна на участниците –  ученици и  прокурори. С обещание за нови срещи с институцията на Прокуратурата и  през снимки с тога на прокурор учениците развълнувано разгледаха и сградата на Съдебната палата. Срещата е организирана от г-жа Албена Вълкова и проведена със съдействието на г-жа Мина Стаматова.

Може да харесате още...