Покана по проект „Модернизиране на професионалното образование и обучение“
ДО
ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ
НА РАБОТОДАТЕЛСКИ ОРГАНИЗАЦИИ
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
Във връзка с включването на Търговска гимназия – Бургас в изпълнение на дейностите по проект BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“ се обръщаме към Вас с покана за включването ви в Проекта като наши партньори.
Една от дейностите по проекта, по които можем да работим съвместно е Дейност 8 -Допълнителна професионална подготовка чрез подкрепа за учебни предприятия и допълнителни практики в реална работна среда.
Дейността е насочена към учениците, навършили 16 години, които не се обучават в дуална форма на обучение.
Допълнителните практики в реална работна среда са определени в рамките на 240 (астрономически) часа за всеки ученик при изпълнение на задачи, възложени от работодателя под ръководството на наставник, съгласно изготвена програма. Програмата се разработва от наставника и наблюдаващия учител и се утвърждава от директора на училището.
Практиката задължително е свързана с обучението на ученика в съответното професионално направление.
За реализиране на дейността гимназията:
– Сключва договор с работодателя, при който ще се осъществи практиката в реална работна среда;
– Сключва договор за практическо обучение между училището, представлявано от Директора и ученика или родител/попечител на непълнолетен ученик;
– Възлага чрез сключване на договор за услуга по реда на Закона за задълженията и договорите (ЗЗД) дейностите по изпълнение на проекта на наставниците от страна на работодателя, които имат най-малко 2 години професионален опит. Наставникът получава възнаграждение по проекта
– Утвърждава съвместно с обучаващата организация-работодател график за провеждане на практиките;
– Преди началото на допълнителната практика в реална работна среда директорът сключва застраховка „Злополука” на учениците, участващи в практиката за целия период на практиката.
За провеждане на ученическите практики училището и предприятието-партньор разработват програма за конкретно работно място за 240 часа, като програмата е структурирана по теми;
Практиката се провежда съгласно график, разработен съвместно с работодателя и утвърден от директора;
Часовете могат се провеждат през ваканциите, в това число събота или неделя, както и през учебно време.
Продължителността на един час практика е 60 минути, на седмица могат да се провеждат до 35 часа и не повече от 7 часа в един ден практика за учениците, навършили 16 г., (за учениците, навършили 18 г. – до 8 часа в един ден и до 40 часа седмично);
След успешно завършена практика в реална работна среда ученикът получава удостоверение за завършено практическо обучение по проекта, подписано от директора на училището.
За отсъстващите по уважителни причини ученици, доказани със съответния документ или негово заверено копие, се прави актуализация на индивидуалния график и пропуснатите часове се отработват.
Провеждането на практическото обучение дистанционно или в електронна среда е допустимо само когато присъствения образователният процес е временно преустановен по задължително предписание на компетентен орган, като в тези случаи училищата ще получат допълнителни указания.
При проявен от Вас интерес по отношение на направеното предложение е необходимо да ни информирате на един от следните електронни адреси: [email protected], [email protected], след което ще бъдете поканени на среща за уточняване на ангажиментите Ви като обучаваща организация-работодател.
С уважение,
ПАВЕЛ ЧЕПОВ
Директор
Етикети:МОДЕРНИЗИРАНЕ НА ПРОФЕСИОНАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ И ОБУЧЕНИЕ
Trackback от вашия сайт.