Ученици от Търговска гимназия в университети в София

Кариерното развитие на учениците е приоритет за Търговска гимназия- Бургас.
Тази устойчива вече практика насочи група ученици, водени от г-н Николай Комнев,  заместник-директор, и г-жа МаринаТодорова, главен учител, към няколко водещи висши училища в София.
Първа спирка бе УНСС. Възпитаниците на гимназията бяха посрещнати лично от ректора на университета проф. д.ик.н. Стати Статев, от председателя на студентския съвет Ангел Стойков и от председателя на студентския сенат Даниел Парушев. В разговор с тях бъдещите студенти се запознаха със структурата на УНСС, с  възможностите за кандидатстване и за кариерно развитие. След това заедно с представители от Кариерния център посетиха музея на университета и положиха пробен приемен изпит в тестовия център.
Следващото  висше учебно заведение, което събуди интереса на учениците, бе ВУЗФ /Висше училище по застраоване и финанси/. Те се запознаха със специалностите, които  предлага това сравнително ново висше училище.  Заедно с преподаватели и студенти участваха  в  интересна дискусия за образованието.
Обиколката завърши в СУ „Св. Климент Охридски“. Бъдещите икономисти разгледаха Ректората, посетиха музея в северното му крило, информираха се за специалностите и за възможностите, чрез които  могат да се реализират.
Младите хора, истински удовлетворени от срещите, се насладиха и на прекрасното време, и на многообразието на столицата.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15

Може да харесате още...