Ученическо състезание Мапатон 2022

На 3 октомври 2022 г. се проведе първото по рода си състезание по дигитално картографиране у нас. Това е новият формат мапатон (map+marathon), чиято идея е да открои учениците с най-добри дигитални картографски умения. Събитието бе организирано в рамките на Софийски фестивал на науката 2022 г. в партньорство с Географ БГ, Геолого-географски факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ и Българско географско дружество.
В предизвикателството на Първия български мапатон се впусна и Виктория Георгиева от 10.д клас с преподавател Марина Тодорова. Тя бе отличена с грамота и спечели едногодишен достъп до новата образователна платформа на Геолого-географския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“

Може да харесате още...