Състезание по защита на интелектуалната собственост

I–во и II–ро място в състезание по защита на интелектуалната собственост

Участие на ученици от XI а клас в проект на Патентното ведомство на Република България в сътрудничество с Центъра за учебно – тренировъчни фирми към МОН, от 12 до 14 септември 2019 г. на тема „Закрила на интелектуалната собственост – инвестираме в бъдещето си“.

Целта на обучението е свързана със запознаване с дейностите на Патентното ведомство на РБ и EUIPO и възможностите за практическо приложение в учебния процес.

Програмата включваше лекции, практически упражнения, работа в екипи за създаване на съвместни проекти и идеи, както и провеждане на състезание за създаване и защита на търговска марка и промишлен дизайн. Изготвените презентации бяха представени от отборите пред сформирано жури от експерти от Патентно ведомство на Република България.
Търговска гимназия – Бургас беше представена от учениците Моника Калафачева и Айше Ахмед под ръководството на преподавателя Радост Кралева, които се представиха достойно и бяха удостоени съответно със златен и сребърен медал. Учениците получиха и грамоти и сертификати за участие.

Може да харесате още...